Урок… зі сльозою
Учні 9-10 класів Миколаївської ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка провели урок історії про Голодомор в Україні у Державному архіві Миколаївської області.
«Це був урок…зі сльозою, - поділилась учитель історії Анна Шевцова. - Наші старшокласники були вражені документальною правдою історії про страшні сторінки Голодомору на Миколаївщині».
Заступник директора школи з виховної роботи, вчитель історії Валерій Гончаренко додав, що робота з такими цінними документами, як фотографії, спогади очевидців, підшивки газет, постанови, накази, приписи тих часів - формують особисту думку про ці драматичні сторінки нашої історії краще за підручник. Діти змогли не лише почути, а й побачити та прочитати документи, які зберігаються в архіві.
Заступник начальника відділу інформації та використання документів НАФ Серединський Олександр Валентинович ознайомив старшокласників із результатами досліджень провідних миколаївських учених та документами, що зберігаються в держархіві й свідчать про причини, перебіг подій і наслідки Голодомору 1932-1933 років. Звернув увагу дітей, що наша Миколаївщина пережила всі три Голодомори в Україні. Зокрема,1921-1923 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр.
Учням-шевченківцям було також дуже цікаво познайомитись з дореволюційними архівами навчальних закладів, які функціонували тоді у нашому південноукраїнському краї. Особливий інтерес викликали архівні документи Вознесенської гімназії.
Принагідно сказати, що співпраця Миколаївської ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка з архівною установою ведеться постійно. Архівні документи стають предметом дослідницької роботи юних істориків. Учні-шевченківці пишуть реферати і статті для загальношкільних, обласних та Всеукраїнських конкурсів.
Директор школи Андрій Малахов висловив вдячність директору Держархіву Миколаївської області - доктору історичних наук Левченко Ларисі Леонідівні за сприяння в організації оглядових екскурсій, зокрема, надання можливості у проведенні такого незвичайного уроку історії.
Категорія: новини | Додав: shool57 (2018-12-03)
Переглядів: 9 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
школа