Творча зустріч з драматургом Миколою Євтушенком
2018-11-24, 15:33
Творча зустріч із надзвичайно цікавою, талановитою і духовно багатою людиною - Миколою Андрійовичем Євтушенком - відбулася у Миколаївській ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка.
Микола Євтушенко – це талановитий український актор, режисер, блискучий оратор, письменник, громадський діяч, просвітянин - один із очільників просвітянського руху на Миколаївщині, член громадської організації «Українське товариство «Просвіта» Миколаївщини». Кожна зустріч з цією неординарною особистістю - у колі творчої інтелігенції, в учнівських та студентських колективах, у бібліотеках, закладах культури міста та області , - по-своєму незабутня і неповторна.
Захід організувала шкільний бібліотекар Наталя Миколаївна Гринько у кращих традиціях «жанру». У актовому залі школи демонструвались книжкові виставки з творами Миколи Андрійовича, на екрані - відеоматеріали про добу козаччини, українську історію, біографію гостя.
Двоє ведучих у національних одностроях висловили дорогому гостю вітання від усіх присутніх в залі, захоплено ділились інформацією про унікального гостя.
Розхвильованим і зворушеним від такого теплого прийому, Микола Євтушенко піднявся на сцену. «Я безмежно вдячний за цю зустріч, - звернувся до присутніх у залі дітей. - Кожен письменник хотів би, щоб його так зустріли читачі. Враження перевершили всі мої сподівання. Дякую школі № 57 імені Тараса Григоровича Шевченка, що тут навчають патріотизму, любові до своєї історії, культури, традицій».
Письменник розповів про свою нову книжку для дітей – «Тарасикова стежина, або Правдива казка». Написана у традиціях української народної казки, з використанням епізодів біографії Тараса Шевченка (за родинними переказами нащадків сестри Кобзаря — Катерини).
Творча зустріч з драматургом мала назву «Талант помножений на волю». Микола Андрійович прийшов до учнів-шевченківців із дитячою музичною п’єсою «Гетьманич». Автор поділився роботою над її написанням, а також особисто озвучив частину твору.
Але на цьому творчий вечір не завершився. Микола Андрійович запросив на сцену усіх, хто хотів би у подарунок отримати його книги, - і зробив дарчі підписи на кожній книзі, яку дарував.
В інтерв’ю після завершення творчої зустрічі Микола Євтушенко зазначив: «Я перевернув усе, що можна, щоб дитина старшого шкільного віку за годину прочитала твір, і знала, хто такий Тиміш Хмельницький, що він робив, хто біля нього був, - це і є історія козацтва!».
Беззаперечно, що такий доступний і цікавий для дитячого сприйняття драматичний твір про добу козаччини сприятиме патріотичному вихованню молодих громадян України та зміцнюватиме у них національну самоідентифікацію.
Прес-центр ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка
Категорія: Сторінка бібліотекаря | Додав: shool57
Переглядів: 7 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
школа