Університет знань «Використання стратегій розвитку критичного мислення в освітньому процесі в початковій школі».
2018-11-30, 22:42
29 листопада 2018 року на базі Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 57 імені Тараса Григоровича Шевченка Миколаївської міської ради кафедрою теорії й методики дошкільної та початкової освіти проведено Університет знань методистів початкової освіти науково-методичних установ та керівників шкільних методичних об’єднань інтернатних закладів освіти з проблеми «Використання стратегій розвитку критичного мислення в освітньому процесі в початковій школі». Роботу було побудовано у двох модулях - практичний і науково-методичний.
Торік пілотна школа з впровадження даної технології - Миколаївська ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка на практиці підтвердила перспективність інтерактивної форми навчання. Наймолодші учні, які у минулому навчальному році першими почали опановувати ідеї інтегрованого навчання і створення інтегрованого освітнього середовища у початкових класах - в рамках підготовки до упровадження Нової української школи, - нині демонструють глибокі знання, всебічно розвиваються, люблять процес навчання.
У цьому переконалися учасники заходу, відвідавши відкритий інтегрований урок української мови у 2-Б класі учителя Федоровської Наталії Миколаївни. Тема: «З поетичної майстерні. Доповнення віршів. Ритм». А також - відкритий урок-тренінг з основ здоров’я у 4-А класі учителя Карабут Наталії Юріївни. Тема: «Знайомство. Дружба і здоров’я».
У ході практичної частини Університету знань присутні взяли участь у практикумі «Розвиток критичного мислення учителів у процесі використання інтернет-ресурсів», який підготувала вчитель інформатики Хмельна Оксана Григорівна.
Принагідно зазначити, що загалом практична частина була досить насиченою. Так, старший викладач кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО Печерська-Кравчута Марія Володимирівна провела для методистів та керівників методоб`єднань тренінг «Використання стратегій розвитку критичного мислення в освітньому процесі в початковій школі для вирішення проблем».
Завідувач кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО Сокуренко Олена Олексіївна наголосила на особливостях підготовки учителів початкових класів до роботи за новим Державним стандартом початкової освіти у 2019 році.
Рибачук Оксана Анатоліївна, методист кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО, акцентувала увагу на основних аспектах планування спільної роботи інституту та науково-методичних установ і закладів загальної середньої освіти областіу 2019 році.
Степанець Наталія Михайлівна, доктор філософії в галузі освіти, доцент кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО, провела круглий стіл «Особливості сучасного уроку в умовах впровадження Концепції «Нова українська школа». Модератор заходу зазначила:
«Освітня програма початкової освіти «Світ, в якому я живу» для 1-2 класів Нової української школи, розроблена авторським колективом під керівництвом професора Якименко С.І, - єдина в Україні. Основним засобом її реалізації є повна інтеграція змісту початкової освіти.
Діти з першого класу під час навчання одержують цілісне уявлення про навколишній світ, через різні види діяльності здобувають нову, цікаву для себе інформацію.
Так, на уроці Наталії Миколаївни Федоровської діти досліджували таємниці віршування через риму, ритм та почуття. Вдалими виявилися спроби другокласників і у створенні власних поетичних творів».
Підсумовуючи, доцільно сказати про позитивні відгуки учасників заходу з приводу загальної організації їх роботи на Університеті знань. Відзначалось: пізнавально, змістовно, актуально. Також учасники дякували Миколаївській ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка за створення належних умов для проведення такого важливого науково-методичного заходу в умовах реалізації Держстандарту "Нова українська школа".Категорія: Методичний бюлетень | Додав: shool57
Переглядів: 23 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
школа